Rasťo a Matej porušenie pravidiel

O bitke, ktorá otriasla Slovenskom, už počuli asi všetci – farmári ju rozoberali z každej strany, spravodlivo sa nad ňou rozčuľovali a následne sa aj náležite tešili z jej dohry. Pôvodca konfliktu Matej musel totiž pre hrubé porušenie pravidiel okamžite statok opustiť. Najnovšie sa však ukazuje, že nebol jediný, kto sa dopustil prehrešku. Trest by nemal minúť ani obeť agresívneho napadnutia Rasťa Mojseja!

Čím sa po ostrom konflikte doráňaný Rasťo tak prehrešil? Celá kontroverzná udalosť sa odohrala krátko po bitke – v čase keď spolu s Romanou na statku figuroval ako sluha. Pre tých platia na farme určité príkazy a zákazy, ktoré musia z titulu svojho postavenia dodržiavať. A Rasťo ich porušil.

Čo bude ďalej?

Okrem povinností, ktoré ako sluhovia majú, si títo nesmú napríklad sadnúť za stôl s ostatnými farmármi – predsa len sú v daný týždeň považovaní v hierarchii za niečo menej. Tak to, koniec koncov, platilo aj v dávnych časoch sluhov a pánov. Krátko po bitke sa dnes už vylúčený farmár týždňa Matej Jurkovič rozhodol všetkých zvolať za stôl pravdy, aby si s nimi vyjasnil, ako pôjdu veci ďalej. V tej chvíli otrasený Rasťo hrubo prekročil svoju právomoc a sadol si k ostatným farmárom.

Rasťo porušenie pravidiel 1

Rasťo porušenie pravidiel 2

Bude mať preňho toto konanie dohru? Je pravda, že Rasťo sa trestu nedočkal ani po príchode Evelyn a hospodára Martina. Hoci boli kedysi podobné prešľapy trestané, nateraz si Rasťovo porušenie pravidiel zdanlivo nikto nevšimol. Uvidíme, či to tak aj zostane.

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Facebook/divackafarma11, TV Markíza, Slovakwoman.sk