V utorok 17. novembra počas výročia Nežnej revolúcie sa, v bratislavských uliciach zišlo tisíce demonštrujúcich občanov. Protivládny protest sa aj tentokrát nezaobišiel bez výtržností, o čom svedčí mnoho záberov plných agresie. Obľúbený herec Dano Heriban to už ďalej nevydržal a zúčastneným napísal svoje! 

Tisíce Slovákov sa protestu zúčastnilo alebo aspoň súhlasili s jeho myšlienkou. No našli sa aj takí, ktorí sú výrazne proti! S demonštrujúcim davom nesúhlasí ani známy herec Dano Heriban.

Svoje pocity vylial na svojej sociálnej sieti, kde zanechal ostrý status. “Kde to žijeme…?” pýta sa hneď na začiatku. “Je mi z toho nevoľno. Fašisti majú na brehu Dunaja svadbu s komunistami? A to rovno 17.11.2020? Mne sa snáď sníva zlý sen. Poviem rovno – “je*ne ma”,” napísal obľúbený herec z Hornej Dolnej.

Bohužiaľ, všetci sme za to vinní. A spoluzodpovední. Naše malé či väčšie ústupky pred zlom, tiché preglgnutia v kontaktoch s ním, možno aj z dôvodu lásky k blížnemu, hlbokej viery v dobro a v prevrátenie zloduchov a hlupákov. P.s. Idem si žiť to svoje, s vlastným vedomím aj svedomím. Ale ak to pre niekoho má zmysel a trochu zaujíma, vypovedám týmito pár vetami, krátko, o vlastnom smútku a hneve nad tým, čo sa práve teraz deje. Nádej ale nikdy nepochovám,” dodáva na záver. Medzičasom status zo sociálnej siete vymazal.

Zdroj: Facebook/ Danoheriban