Aj pozitívne testovaní poslanci sa museli zúčastniť rokovania o predlžení núdzového stavu, ktorý na Slovensku máme takmer od začiatku roka. Aj keď pozitívnych oddelili plastovou fóliou, mnohým sa ich príchod nepáčil. Po celom dni premiér napísal vyjadrenie, v ktorom vysvetľuje celú situáciu.

„Každý pozitívny človek môže ísť nakupovať do potravín. Pozitívne zdravotné sestry a lekári môžu/musia zachraňovať životy. Pracovníci kritickej infraštruktúry majú rovnako povinnosť prísť do práce aj pozitívni, ak ich je treba. Túto možnosť, respektíve skôr povinnosť včera získala prezidentka, ministri aj poslanci…a zrazu oheň na streche,“ napísal Igor Matovič na sociálnej sieti.

Narážal presne na dve politické strany, ktoré majú stále iný názor. „Tak sa pozrime, kto to hovorí a prečo – najhlučnejší sú fašisti a Ficova a Pellegriniho mafia. Prečo? Lebo celých 9 mesiacov im ide len o to, aby na Slovensku bolo čo najhoršie v duchu – čím horšie, tým lepšie pre ich percentá, čo tam po životoch a zdraví!“ uviedol predseda vlády s tým, že ich postoj k núdzovému stavu keď v nemocniciach leží 2700 ľudí je viac ako nevhodný. Vyjadrili sa, že nie je potrebný aj na základe toho, že Pellegrini ho vyhlásil keď sme mali len 16 pozitívnych ľudí a v nemocnici bolo prázdno.

„Núdzový stav napríklad umožňuje povolať na pomoc do nemocníc lekárov a zdravotné sestry, aby pomohli chrániť životy a zdravie aj tých ľudí, ktorí uverili fašistom a mafii, že opatrenia dodržiavať netreba – a doplatili na to. A žiadna sestra ani lekár im to pri lôžku nevyčítajú, hoci by veľmi mohli,“ dodal na záver premiér Matovič.

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7, pellegrini.peter