Ak bývate alebo ste niekedy bývali v paneláku, pravdepodobne viete, čo to znamená mať problémy s príliš hlučnými susedmi. Len málokedy sa však stane, že sa vám vinníci prídu ospravedlniť a ponúknu vám za vašu trpezlivosť kompenzáciu. Žena, ktorej nedávno pri dverách predsa len pristál ľútostný list, má však so svojimi susedmi priam až obdivuhodné pochopenie. Zo súcitu im ešte aj napiekla koláčiky!

Nie je až také ojedinelé, že sa mladí ľudia boja mať deti, pretože žijú v paneláku a nevedia, ako by ich susedia zareagovali na prebdené noci plné bábätkovského plaču. Problematika takéhoto “hustého” bývania s tenkými stenami je skutočne veľmi komplikovaná, často bez legálneho riešenia a nabúrava nielen susedské vzťahy, ale aj celé životy.

zúfalá matka žena

Rodina Wardovcov z listu, ktorý nedávno obletel internet, však vie, čo sa patrí. Svojej susede napísali list s prosbou, aby bola v blízkych dňoch veľmi trpezlivá – ich dieťa sa totiž v noci budieva tak často, že skúšajú čokoľvek, len aby takéto správanie obmedzili. Uchýlili sa preto k metóde, ktorá je trochu kontroverzná a mnohými priam zatracovaná – chcú nechať svoje bábätko, aby sa skrátka “vyplakalo”.

dieťa plač

Preklad listu od rodiny Wardovcov:

“Drahí susedia!

Tu je byt 207. Je mi ľúto, že vás musím informovať, že sme u nášho syna začali so spánkovým tréningom. Po mnohých a mnohých prebdených nociach a celkovo otrasných 4 mesiacoch spánkovej deprivácie sme sa rozhodli vyskúšať takzvanú “vyplakávaciu” metódu. 

Ak budete počuť plač, prosím, pomodlite sa za mňa a vedzte, že ja sama budem taktiež v slzách a na pokraji zrútenia. Veľmi sa ospravedlňujem za potenciálne spôsobené nepohodlie a dúfam, že to nebude trvať pridlho. 

Začíname dnes a metódu vyskúšame na dobré 3-4 dni. Ak to nepôjde podľa plánu, dáme si týždeň či dva pauzu a vyskúšame to opäť. Prosím, vedzte, že svoje dieťa nemienim zanedbávať, len ho skúsim nechať upokojiť sa po dobu 45-60 minút a za tento čas sa v miestnosti objavím každých 5-10 minút, aby vedelo, že som tam a nie je samé. 

Ak nás začnete nenávidieť, len nám príďte priateľsky zaklopkať na dvere a ja vám rovno otvorím s panákom tequily a budem dúfať, že to napraví naše susedské vzťahy. Je to síce lacná tequila, ale dokáže upokojiť nervy – máme to otestované a potvrdené.

Každopádne sa za nás modlite a televíziu si púšťajte poriadne nahlas. Plus ak budete potrebovať mlieko, cukor alebo vajíčka, nejaké máme. A tequilu tiež, len sa zastavte.

Vaši unavení susedia, ktorým je to poriadne ľúto,

Wardovci”

Reakcia susedy a internetu

Žena, ktorej boli slová adresované, ho plná obdivu okamžite zdieľala na sociálnej sieti Twitter so slovami: “Toto mi nechali susedia pred dverami. Hneď im idem napiecť nejaké koláčiky!” 

Reakcia internetu, ktorý často ľuďom nič nedaruje, bola taktiež priam neuveriteľná. Ľudia vyjadrovali súcit s trpiacimi rodičmi, spomínali, ako sami vychovávali deti a zaprisahávali sa, že by im chodili pravidelne pomáhať.

Samozrejme, jedna vec je niečo tvrdiť na Twitteri a druhá skutočne dostáť svojim slovám s nepretržite plačúcim bábätkom nad hlavou. Každopádne prajeme obom stranám čo najväčšiu dávku trpezlivosti!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Pinterest, Twitter