Dnes sa médiami najdiskutovanejšou témou stala jednoznačne vakcinácia bývalej tenistky Dominiky Navara Cibulkovej a jej manžela Michala. Pochybením zdravotníka sa omylom dostali na poradie, v ktorom predbehli najmä rizikových ľudí, čo rozpútalo vojnu.

Mladá mamička Dominika Cibulková sa na sociálnej sieti vyjadrila, že sa nechala voviesť do omylu a celá situácia ju veľmi mrzí. Svoje vyjadrenie na vzniknutý omyl napísal aj premiér Igor Matovič, ktorý označil Slovensko európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám.

„Mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá, čo bude znamenať dlhodobú potrebu opatrení a zbytočného strádania všetkých. Ak strádanie chceme čo najviac umenšiť, potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí. Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí a osobným príkladom presvedčia ďalších a ďalších,“ napísal premiér s tým, že Dominika by bola na takú kampaň ako stvorená. Žiaľ, jej zaočkovanie malo opačný následok.

Preto sa rozhodol nenechať to len tak

Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť. Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok,“dodal Igor Matovič.

Zdroj/Foto: Facebook/igor.matovic.7, instagram/domicibulkova