Je pravda, že Igor Matovič je emotívnejší ako ktorýkoľvek iný politik, avšak, možno aj preto ho toľko ľudí vo februárových voľbách zvolilo. To, čo možno na ňom obdivovali, im teraz prekáža. 

V poslednom vysielaní relácie pred vianočnými prázdninami vyspovedal Braňo Závodský premiéra Igora Matoviča. Ten už má po krk útokov na jeho osobu a nemieni ďalej znášať veľké bremeno zodpovednosti.

Jeho slová a roztrasený hlas tesne pred plačom komentovalo aj niekoľko bývalých a súčasných politikov. Bývalý poslanec a hlásateľ správ Karol Farkašovský na sociálnej sieti píše, že aj keď nemá už žiadne ilúzie o kultivovanosti v politike, nadávať v éteri vicepremiérovi do idiotov, je podľa neho už príliš.

„To už dostala poriadnu facku nielen elementárna ľudská slušnosť a politická kultúra na najvyššom poschodí moci, ale aj občania, ktorí dali vo voľbách hlas jednej i druhej strane. Možno ešte vtedy o tom nevedeli, ale teraz to majú čierne na bielom – volili… idiotov. Národ by sa aj smial, keby mu nebolo do plaču,“ skonštatoval.

“Blbostí by už stačilo…”

„Premiér vyzval ministra hospodárstva, aby podal demisiu. Navrhujem, aby Igor Matovič predviedol Richardovi Sulíkovi ako sa to robí. A prvý podal demisiu on. Lebo napríklad ja mám z Matoviča úplne identické pocity ako on zo Sulíka. Teda okrem plakania, to je špecialitka predsedu vlády,“ píše na Facebooku poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

„Matovič vôbec nemusí čakať na “idiota”, ktorého “demisiu by najradšej prijal do Vianoc”.  Ak má so Sulíkom problém, môže ho odvolať a poveriť touto grandióznou úlohou svojich najobľúbenejších ministrov – Krajčího a Naďa. Prečo teda Matovič nákupom AG testov nepoverí “svojich ľudí”, najlepšie Krajčího? Blbostí by už stačilo… Teraz ide o zdravie a životy občanov. Iba že by v tom premiérovi bránila jeho povestná ješitnosť a zákernosť,“ pridáva sa Drucker.

Celá relácia:

Video: YouTube | Zdroj: Facebook, hlavnespravy.sk