Peter Pellegrini sa ešte v nedeľňajšej relácii Na telo vyjadril, že ak vláda poženie ľudí do testovacích odberných miest, využije ich prítomnosť na zbieranie podpisov ohľadne referenda. Nuž, zrejme sa to udeje.

Na sociálnej sieti oznámil, že vytvára petičný výbor pre referendum o predčasných voľbách, nakoľko vláda nezvláda boj s pandémiou a je zodpovedná za tisícky životov a miliardové ekonomické škody.

Ako už niekoľko mesiacov tvrdí, jediným riešením sú predčasné parlamentné voľby. „Preto sme dnes navrhli vytvorenie spoločného petičného výboru pre referendum o predčasných voľbách,“ píše na Facebooku bývalý premiér a momentálne líder všetkých volebných rebríčkov.

Petičná akcia možno začne už o pár dní

Predseda strany Hlas-SD oslovil listom predstaviteľov Konfederácie odborových zväzov, Jednoty dôchodcov na Slovensku, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov i relevantné opozičné politické strany, aby nominovali svojich zástupcov do petičného výboru, ktorý by mal vzniknúť v najbližších dňoch, a tak nič nezabráni začatiu podpisovej akcie. 

Hlavnou úlohou petičného výboru má byť odsúhlasenie právne nespochybniteľnej referendovej otázky a koordinácia zberu podpisov, na ktorom sa budú podieľať všetky zúčastnené subjekty. Ľudia musia dostať možnosť povedať, kto má ich dôveru a mandát na vyvedenie Slovenska z najväčšej krízy po druhej svetovej vojne,“ vysvetľuje Pellegrini.

Foto/Zdroj: Facebook/ Peter Pellegrini