opity hubar

Lekári z českého mesta Krnov nemohli uveriť vlastným očiam, keď im záchranka doniesla zraneného hubára. Ten mal komplikovanú zlomeninu členku, no službukonajúci personál nemocnice zarazil najmä fakt, že muž na zranenej nohe dokázal naďalej chodiť po lese, s neuveriteľným obsahom alkoholu v krvi!

 

Štyridsaťjedenročný muž, s veľkou pravdepodobnosťou dosiahol rekordnú hranicu nameraného alkoholu v krvi, v Čechách. Lekárom, ktorí ho ošetrovali potom, ako si poranil členok v lese, sa ale priznal len k jeden a pol vypitému pivu.

“Muž priznal jeden a pol piva, ktoré vypil po úraze. V rámci predoperačného vyšetrenia sme mu nechali urobiť krvné odbery na prítomnosť etanolu v krvi. Po prepočítaní hodnôt sme zistili, že má pacient v krvi 8,83 promile alkoholu,” povedal ortopéd Jiří Stošek pre portál novinky.cz.

Muž vzhľadom k neuveriteľnej hladine promile alkoholu v krvi musel na operáciu členka čakať až dlhých 24 hodín. Hubár jednoznačne zbúral všetky české štatistiky, nakoľko prekonal aj legendárneho Milana Čurdu, ktorý pri vedení fekálneho vozidla nadýchal osem promile alkoholu.

Zdroj: TA3.com Foto: pixabay