V najnovších správach sme sa dopočuli, že lockdown nepomáha a situácia je naďalej veľmi kritická. Medzi predstaviteľmi vlády padol návrh ministra zdravotníctva Mareka Krajčího o zavedení sms priepustiek, ktorý vyvolal veľký rozruch a pohoršenie. Svoj nesúhlas vyjadrila aj predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ, Veronika Remišová.

„Návrh, ktorý dnes zaznel od koaličných partnerov kontrolovať zákaz vychádzania cez SMS “povolenky” určite nepodporíme. Nepokladám za správne, aby sme hneď prechádzali na najradikálnejšie návrhy, hoci sme nevyčerpali iné opatrenia,“ uviedla Remišová ktorá za inú alternatívu považuje napríklad osvetovú informačnú kampaň pre občanov.

Podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií prirovnala celá systém kontroly občanov k potemkinovej dedine, navyše nevymožiteľnej. „Je zákonná povinnosť vlastniť mobil? Nie je, každý chytrák sa takto vyhovorí. Čo to zmení? Nič,“ dodala.

„Rozčuľovať občanov takýmito nápadmi v napätej situácii je zbytočné a neefektívne, skôr treba zavádzať konštruktívne návrhy ako napríklad respirátor zdarma pre starších a zraniteľných,“ uzavrela svoj status Remišová.

Zdroj: Facebook/remisova.veronika