Koaličné spory, ktoré vyústili do niekoľkotýždňovej krízy a spôsobili odchody kvalifikovaných ministrov zo svojich funkcií, sa musia čím skôr skončiť. Neprospieva to nikomu a najmä nie v boji s pandémiou, ktorú nesmieme zanedbať. Predseda parlamentu dal vládnym predstaviteľom čas do pondelka, aby krízu ukončili, aj keď sa situácia nezlepšuje. Inak bude musieť podporiť predčasné voľby.

Za ukončenie krízy stojí aj šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová, ktorá momentálne oznámila svoje stanovisko na sociálnej sieti. „Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím. Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra, v pondelok oznámim svoju demisiu. Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať,“ napísala.

„Ak však chceme vráti slušnosť do politiky, my sami sa nemôžeme správať neslušne, nízko a hrubo. Všetko som robila tak, aby sa naše ciele podarili, pretože vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii,“ myslí si Remišová.

„Ľudí nezaujíma ako sa posúvajú stoličky vo vláde. Ľudí zaujíma, ako sa zlepší systém očkovania, ako vláda podporí nové investície a pracovné miesta, ako obnovíme Slovensko po skončení krízy. Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou,“ uvádza s tým, že bojovala do poslednej chvíle a stále verí vo zvolenie nového premiéra, ktorý bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády.

Zdroj: Facebook/remisova.veronika