Šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová dnes zverejnila video, na ktorom informuje o novej novele zákona, ktorú im vláda schválila. Uviedla, že s bojom s byrokraciou to ich strana myslí vážne a prináša výsledky užitočné pre občanov.

„Vláda schválila našu novelu zákona, ktorá zatočí s byrokraciou na úradoch. Ročne zmizne 4,2 milióna výpisov a potvrdení, s ktorými už nebudeme musieť behať po úradoch. Ľuďom tak každý rok na cestovnom, stratenom čase a poplatkoch ušetríme až 42 miliónov € (a 100 kíl nervov k tomu). Celkovo rušíme až 21 okruhov potvrdení a výpisov, lebo úrady nemajú čo žiadať od ľudí údaje, ktoré už majú dávno vo svojich databázach,“ vyhlásila Remišová popri skartovaní výpisov ako sú sobášne, rodné či úmrtné listy.

„Nový zákon prinesie revolúciu v podobe digitalizácie jednej z najkomplexnejších životných situácií a tou je narodenie dieťaťa. Prvýkrát v histórii Slovenska dostanú občania službu od štátu úplne bezpapierovo. Štát vyplatí príspevok pri narodení dieťaťa automaticky bez vypĺňania papierovej žiadosti. Príspevok bude poslaný na účet alebo poštou automatizovane po dovŕšení 28. dňa života novorodenca. Splnenie ďalších podmienok si overí štát sám z údajov, ktoré už má k dispozícii vo svojich registroch,“ dodala ďalšiu pozitívnu správu.

Zdroj: Facebook/remisova.veronika