Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová sa vyjadrila na aktuálne najviac ohlasovanú tému a to kauzu ministra financií Igora Matoviča proti Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Po vypočutí si tlačovej konferencie bývalého premiéra zo štvrtka 15. apríla, na ktorej zopakoval, že stanovisko ŠÚKL poškodilo dobré meno ruskej vakcíny Sputnik V vo svete a riaditeľku ŠÚKL Zuzanu Baťovú obvinil zo šírenia bludov neverila vlastným očiam. Veronika Remišová verejne vyhlásila, tak ako aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, že stojí za odborníkmi a vedcami zo ŠÚKL.

„Pre všetky vakcíny, či sú z Ruska, Ameriky, Veľkej Británie alebo zo Švédska musia platiť rovnaké pravidlá. Tak postupuje aj Nemecko, Rakúsko, Česká republika a ďalšie krajiny. Všetky sú pripravené očkovať aj Sputnikom V hneď po tom, ako ho schváli Európska lieková agentúra a ako bude isté, že vakcína je bezpečná,” uviedla Remišová.

Z viacerých dôvodov sa však vakcína stále nepoužíva. Nový minister zdravotníctva má našu dôveru a čakáme na jeho návrh na riešenie situácie s vakcínou Sputnik V. Riešenie tejto situácie je odbornou a technickou záležitosťou v kompetencii ministra zdravotníctva a nie je potrebné mať k tomu desiatky tlačových konferencií bez prezentácie reálneho riešenia,” dodala líderka Za ľudí.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/remisova.veronika, igor matovic