Predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ Veronika Remišová na včerajšom rokovaní vlády nesúhlasila spolu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou s použitím ruskej vakcíny s názvom Sputnik v našej krajine.

Ako sme videli na sociálnej sieti premiéra Igora Matoviča, ktorý zisťoval od samotných občanov záujem o spomínanú akciu, nemal s ňou žiaden problém. Nuž podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Remišová, našla jeden a to najzásadnejší. Podľa ministerky pri vakcíne neboli splnené legislatívne a formálne požiadavky použitia a registrácie, bez ktorých je vhodnosť vakcíny zavádzajúca.

Občania SR nemôžu byť pokusní králici a očkovať sa vakcínou, ktorá nie je registrovaná na Slovensku ani v Európskej únii. Bolo by to ohýbanie pravidiel a chyba, ktorá môže ohroziť dôveryhodnosť celého systému očkovania u nás. Pre všetky vakcíny má byť rovnaký meter. Keď sme čakali alebo čakáme na riadne hodnotenie a registráciu vakcín vyrábaných v Európskej únii, treba rovnaký postup dodržať aj pri vakcínach vyrábaných inde,“ tvrdí predsedkyňa.

„V Európskej Únii a na Slovensku nech sa používa akákoľvek vakcína, vyrobená kdekoľvek vo svete, jedinou podmienkou je, že musí byť registrovaná v Európskej liekovej agentúre, práve kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia našich obyvateľov,“ vyjadrila sa jasne Veronika Remišová.

„Chcela by som vedieť odpoveď na otázku dali by ste sa očkovať neregistrovanou vakcínou Sputnik?“ pýta sa ministerka ľudí teraz, keď im objasnila pravdu.

Zdroj/Foto/Video: Youtube/HN online/, Facebook/remisova.veronika