Aj napriek tomu, že pred niekoľkými dňami zakopali vojnovú sekeru, zdá sa, že konfliktom medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom stále nie je koniec. Vo včerajšej tlačovej konferencii premiér zhodil vinu za nákup testov na ministra hospodárstva, ten sa dnes bráni a tvrdí, že predseda ľudí zavádza ľudí. 

Igor Matovič na včerajšej tlačovke ostro kritizoval ministerstvo hospodárstva a jeho šéfa Richarda Sulíka pre nákup antigénových testov, ktorý podľa premiéra nezvládli a ešte sa aj vyhovárajú.

“Ako viete, vôbec nereagujem na osobné útoky Igora Matoviča, ale teraz musím, lebo premiér včera podsunul verejnosti hrubo zavádzajúce informácie. Nastala fáza otvorených klamstiev,” začína Sulík.

Za dva týždne sa podľa Sulíka milióny testov obstarať nedajú. “Ja som síce dostal úlohu obstarať testy už 19. novembra, ale trvalo nekonečných 17 dní a päť pokusov o riadne zadanie, kým som to naozaj mohol začať robiť,” skonštatoval Sulík. Hovorí tiež o tom, že premiér Matovič pri nákupe požadoval čo najvyššiu špecificitu testov, rezort zdravotníctva však odmietal prepracovať zadanie a zmeniť špecificitu z 97 percent na 99.

Celé vyjadrenie Richarda Sulíka

Zdroj/Video: YouTube/ HN Televízia