Po vražde mladého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa objavilo veľa otáznikov ohľadom ich smrti, ktorá mohla byť úzko spojená aj s našou vládou. Na ministra vnútra Roberta Kaliňáka bol vyvíjaný najväčší nátlak slovenským parlamentom. Jeho najnovšie stanovisko prekvapilo širokú verejnosť!

 

Podľa kuloárnych informácií by mal slovenský minister vnútra podať demisiu budúci týždeň v pondelok. Jeho miesto by mala nahradiť súčasná tajomníčka rezortu Denisa Saková. Politickej kríze však nie je koniec a stále pokračuje. Samotný prezident SR Andrej Kiska rokuje so stranami o možnom rozpustení vlády.

Prezident tiež oznámil, že Slovenská informační služba (SIS) už dávno vedela o talianskej činnosti mafie v našej krajine, v ktorej súvislosti sa objavilo meno Ficovej milenky a asistentky Márii Troškovej, ktorá ho sprevádzala na dôležitom rokovaní.

SIS o mafiánskej činnosti dobre vedela a informovala prezidenta aj ministrov o možnej hrozbe. Doposiaľ však nie je jasné, ako sa dostali ľudia, ktorí majú väzby so zločincami tak blízko k premiérovi? Pokiaľ sa preukáže, že ministri vedeli o mafii už za vlády premiérky Ivety Radičovej, bude Fico z obliga.

Zdroj/Foto: Instagram, facebook – SME, wikimedia commons, youtube