Sophia, tak sa volá najnovší humanoidný robot, ktorý vyšiel z dielne spoločnosti Hanson Robotics. Robot má tvár podobnú Audrey Hepburn a osobnosť priemerného človeka. Ako uvádza Dr. Hanson odlíšiť robotov od ľudí už čoskoro nebude jednoduché!

Novučičký humanoidný robot menom Sophia človeka nielenže pripomína, on sa tak dokonca aj správa. Do vienka dostal mimické svaly pomocou ktorých verne kopíruje výraz človeka a dokonca prejavuje ľudské emócie. Sophia pri rozhovore udržuje očný kontakt, premýšľa a pohotovo reaguje na otázky. Navyše je zo dňa na deň rozumnejšia a schopná učiť sa. Okrem iného najnovšie prejavuje aj známky kreativity.

Pri prvej prezentácii nechali vedci hovoriť Sophiu čo najviac a čo o sebe nakoniec prezradila? Pokiaľ by dostala takú možnosť, vraj by veľmi rada študovala, založila si živnosť a rada by mala aj vlastný dom a rodinku. Šok prišiel po tom, čo jej Dr. David Hanson položil jednoduchú otázku: Zničila by si ľudstvo? „OK, zničím ľudstvo“ odpovedala Sophia. Dr. Hanson sa nakoniec vyjadril, že robot nemal ani poňatia, o čom hovorí, no po pravde… krk by sme za to nedali…

Zdroj/Foto: youtube