V máji minulého roku sa za dverami luxusného bytu v Žiline odohrala krvavá dráma. Dobodali tam mladého gymnazistu, 16-ročného Tomáša. V byte bol na návšteve u najlepšej kamarátky Judity (17), ktorá je obžalovaná z brutálneho činu a sedí vo väzbe.

Rodičia Tomáša sa snažia dostať k spravodlivosti za každú cenu a to, že Juditiným ďalším obhajcom sa stal bývalý minister spravodlivosti a vnútra Daniel Lipšic ich nenechalo chladnými. Zdrvená matka mu odkázala niekoľko viet.

„Pána Lipšica som vnímala vždy ako obhajcu bezbranných, slabých, znevýhodnených. Môj bezbranný chlapec Tomáško leží na cintoríne, tak mi to nedávalo žiadny zmysel, prečo túto obhajobu zobral. O to viac, že sme sami uvažovali, že oslovíme pána Lipšica po zistení, s kým máme dočinenia, ale nakoniec sme to zavrhli s tým, že on rieši závažnejšie politické kauzy. Neskôr som pochopila, že meno obhajcu nezmení nič na fakte, že Tomáško je mŕtvy, meno obhajcu nezmení nič na našich životoch, nič nezmení na tom, že každý deň chodím Tomáškovi na hrob, že pri sťahovaní sme Tomáškove veci zbalili do štyroch krabíc, nič nezmení na tom, že malá dcéra si z kociek stavia hrob a nič nezmení na tom, že neviem, čo jej mám povedať, keď sa ma opýta, kedy príde Tomáško z nebíčka.“

„Chceme odkázať pánovi Lipšicovi, že my poškodení sa budeme veľmi striktne držať jeho slov a urobíme všetko pre to, aby spravodlivosti v tomto boji bolo zadosťučinené,“ dodala na záver Tomášova mama.

Zdroj: www.cas.sk