Rodina z britského Middlesborough sa v novembri 2016 vybrala na dovolenku v stredisku Paradise Lago Taurito and Waterpark na Kanárskych ostrovoch. Oddych si samozrejme užívali, avšak ich bláznivý plán sa im poriadne vypomstil.

Christopher Byng, jeho partnerka Linda Lane a rodičia Anthony a Barbara Byngovci prišli na plán, ktorý sa im však nevydaril. Po návrate začali tvrdiť, že sa tam aj s dvoma deťmi otrávili jedlom. Mali vraj žalúdočné kŕče, hnačku, bolesti hlavy a horúčku. Žiadali odškodné od cestovnej agentúry Jet2holidays a zažalovali ju.

To však ale nedomysleli, že ich plán sa nevydarí i napriek tomu, že na sociálnej sieti zverejnili fotografie, na ktorých sú všetci šťastní a vidieť, že sa zabávajú. Christopher dokonca po návrate z dovolenky vyplnil online dotazník spokojnosti, kde uviedol, že bol s pobytom veľmi spokojný.

Šok nastal koncom februára 2021, keď sa všetci štyria členovia postavili pred súd. Christopher a jeho rodičia idú do väzenia na 4 mesiace. Manželka dostala len podmienečný trest a budú musieť preplatiť súdne trovy vo výške 20 000 libier.

K tomuto prípadu sa vyjadril sám riaditeľ spomínanej cestovky. “Je potrebné, aby ľudia vedeli, že ich falošné tvrdenia môžu mať vážne následky. Dnešný súd vyslal veľmi jasnú správu. Naša cestovka sa nebude báť bojovať s podvodníkmi a súdy nebudú otáľať trestmi,” uviedol Steve Heapy.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Christopher Byng