Už je tomu rok, čo nás navždy opustila herečka Monika Potokárová. Tmavovláska bola nesmierne talentovaná a stále nabitá dobrou náladou, aspoň tak pôsobila navonok. Vo svojom vnútri však zvládala ťažký boj, čo ju nakoniec doviedlo k rozhodnutiu vziať si život. 

Herečka bola tvárou SND, kde patrila k najobsadzovanejším herečkám. V jari 2019 sa stala manželkou svojho kolegu Roba Rotha a o pol roka neskôr spáchala samovraždu.

So záhadnou smrťou Moniky dodnes vzniká mnoho konšpirácií, no skutočný dôvod sa pravdepodobne už nikto nikdy nedozvie. Jej hereckí kolegovia na ňu spomínajú stále. Najnovšie o Monikinom živote prehovorila dobrá kamarátka herečka Dominika Kavaschová.

„Nemôžem uveriť, že už prešiel rok, tak ako nemôžem uveriť, že sa to vôbec stalo. Monika bola krásna talentovaná žena s úžasným hlasom, milovala prírodu a zvieratá, vzdelávanie, čítanie, mala skvelý humor a bola nesmierne bystrá a inteligentná,“ prezradila Dominika.

„Potrvá ešte veľmi dlho, kým nejaké divadlo na Slovensku prijme do interného stavu herečku jej kvalít. Monika bola výrazná po fyzickej stránke, dominoval jej nezabudnuteľný hlasový prejav, herecký talent a energia, s ktorou dokázala krásne pracovať,“ spomína Kavaschová.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/moni_potokarova