Pred pár dňami nás premiér Igor Matovič pripravil na to, že advetné obdobie nestrávime na vianočných trhoch, ale na odberných miestach. Dnes je už všetko inak, po zasiahnutí odborníkov aj samotnej prezidentky, možno testovanie ani vôbec nebude. 

Pred zasadnutím Ústredného krízového štábu Igor Matovič priznal, že jedinou alternatívou voči testovaniu je úplný lockdown krajiny. Tvrdil, že ak má byť testovanie dobrovoľné a zúčastní sa ho 30% obyvateľstva, nemá význam ho uskutočňovať.

Po rokovaniach ešte síce stále nie je jasné, ako to prvý decembrový víkend bude vyzerať, s najväčšou pravdepodobnosťou plošné testovanie nebude. Podľa predsedu vlády sú ale dôvodom chýbajúce antigénové testy, ktoré mal zabezpečiť minister hospodárstva Richard Sulík.

Rozšíriť by sa mali aj mobilné odberové miesta, údajne budú aj v obciach či osadách a zapojiť by sa mohli aj ambulancie, uviedol na tlačovej konferencii minister obrany Jaroslav Naď. Dodal, že do mobilného testovania chce zapojiť aj firmy, ktoré by testovali svojich zamestnancov a možno aj ich rodinných príslušníkov.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu:

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU 
>>>TU<<<

Zdroj: YouTube/ HN televízia TK