Na Slovensku nie je toho, kto by meno Mikuláš Černák nepoznal. V divokých 90-tych rokoch to bol najobávanejší a najväčší boss podsvetia, ktorého sa báli od Bratislavy až po Prešov. K dnešnému dňu sedí už 23 rokov za mrežami, a v podstate je jeden z mála, ktorí prežili a na všetko si veľmi dobre spomína. 

V novom roku sa očakáva príchod veľkého filmového trháku o živote Mikuláša Černáka, na ktorom dokonca sám spolupracoval a veľmi ochotne s producentami dopodrobna rozoberal. Film “Miki” určite zbúra kinosály, už len z jeho prvej knihy, v ktorej prelomil mlčanie, sa predalo viac ako 60 tisíc kusov a stále sa na pultoch predajní objavujú nové dotlačky, ľudia milujú skutočné príbehy, navyše, rozprávané niekým, kto ich naozaj tvoril a prežil

Exkluzívne pre Startitup.sk vznikol rozhovor, v ktorom Černák priznáva, že film mu môže ešte viac poškodiť. Pravda, ktorú odhalí, ho neoslobodí, ba navyše ešte viac ublíži obetiam a pozostalým.

Avšak, ako sám tvrdí, nemohol sa ďalej prizerať, ako sa o ňom šíria nepravdy a rozprávajú sa “mafiánske” historky, prekrútené odspodu nahor. Ďalej v rozhovore priznal, že facebookovú stránku spravuje jeho súčasná priateľka.

A ako vyzerá jeho deň vo väzení?

V podstate stále rovnako. Môže sa ale stretávať s priateľmi, rodinou a právnikom. Rovnako tiež číta dennú tlač, vie, čo sa “vonku” deje. Vstáva o 5:00 ráno, po raňajkách nasleduje práca, osobné voľno, vychádzka a športová činnosť. O 21:00 má povinnú večierku.

o 2 roky uplynie jeho doživotný trest, pri tejto príležitosti môže požiadať o prepustenie. Nakoľko v posledných rokoch úzko spolupracuje s políciou a pomohol tiež objasniť niekoľko vrážd aj ukázať miesta, kde zakopal svoje obete, je dosť možné, že sa mu to aj podarí.

Povedal, že ak by sa dostal na slobodu, vedel by si predstaviť viesť život, aký mal pred mafiánskou činnosťou, pracovať ako šofér či lesný robotník. Nakoniec sa znova ospravedlnil všetkým, ktorým počas svojho života ublížil.

Foto: YouTube, Facebook | Zdroj: startitup.sk | Video: YouTube