Prednostne zaočkovať sa nechala omylom a fotkami z dovolenky sa nechválila, len je od prírody „úprimná a otvorená“, a tak by svoju cestu na Maledivy nedokázala zatajiť – takto od januára až doteraz obhajuje svoje konanie bývalá tenistka Dominika Cibulková.

Posielať odkazy a silné tvrdenia cez Instagram však dokážu mnohí. Moderátorka Veronika Cifrová-Ostrihoňová sa preto rozhodla Cibulkovú pozvať do svojej šou RTVS s názvom Silná zostava. Tam ju spolu s ďalšími hosťami vyspovedala na tému cestovania v čase pandémie.

Dôvod zverejňovania fotiek: „Úprimnosť“ alebo peniaze?

Ktovie, čo bývalá tenisová hviezda čakala, keď sa šla obhajovať do intelektuálnej relácie vo verejnoprávnej televízii? Pochopenie? Súcit? Isté je, že chybu urobila už na samom začiatku, keď si jej slová odporovali.

Cibulková totiž najskôr tvrdila, že cestu mala naplánovanú už koncom minulého roka, potom zas, že „zhodou okolností“ ju rezort, kam mala vycestovať, oslovil na spoluprácu, čo znamená, že pobyt dostala s výraznou zľavou, ak nie rovno zadarmo. Podmienkou bolo, že z neho bude uverejňovať fotografie. Vzápätí však začala hovoriť, že fotky ukazovala preto, lebo by jej prišlo „nečestné a pokrytecké“ dovolenku zatajovať.

„Vedela som, že to nebudem tajiť. Som osoba, ktorá od malička na seba makala, nie som politik, tým, že by som bola doma, by som nikomu nepomohla. Boli sme maximálne zodpovední, dali sme sa x-krát otestovať,“ dušovala sa extenistka.

„Keď tu bude hladomor, dúfam, že budeš fotiť večere.“

Argumentácia Dominiky Cibulkovej však nenarazila na pochopenie jej kolegýň zo šoubiznisu, ktoré boli prítomné v relácii. „Vyžrať“ jej to dala predovšetkým komička Simona Salátová, ktorá priznala, že je v téme dovoleniek na strane ľudí, ktorí extenistku kritizujú.

„Vnímam to z tvojej strany ako nedostatočnú spolupatričnosť, máš veľmi veľa sledovateľov na Instagrame, tí ľudia sú naozaj obyčajní ľudia, ktorí ti kedysi fandili ako tenistke, vysielala si signál, že obyčajná baba môže niečo dokázať. Dnes vysielaš signál, ako niekto vyvolený môže ísť na dovolenku, keď v nemocniciach zomierajú ľudia. Vieš, mne to príde úplne absurdné, že sa o tom rozprávame na pozadí toho, že ľudia, čo celý život makali a odvádzali dane na Slovensku, zomierajú osamelí v nemocniciach. Prepáč, ja nechápem, ako je možné postovať fotky prírody z Malediv. Ako sa cítiš pri tom?,“ spýtala sa Salátová.

Cibulková odpovedala, že sa cíti úplne normálne, pretože má čisté svedomie a neporušovala žiadne zákazy. „Vždy sú dva tábory,“ povedala na svoju obhajobu. Na to jej Salátová zakontrovala: Keď tu bude hladomor, dúfam, že nám budeš fotiť večere. Naozaj nechcem byť drzá, ale stretávam priateľov, ktorí majú starých rodičov v strašných situáciach, a táto obhajoba mi nepríde dostatočná.“

Neustála logické argumenty

K názoru Simony Salátovej sa pridala aj prítomná epidemiologička Alexandra Bražinová, podľa ktorej pri cestovaní treba vziať do úvahy aj juhoafrický variant koronavírusu, ktorý výrazne zamiešal karty. Istotou pritom vraj nie je ani dodržiavanie všetkých opatrení či očkovanie, ktorým si extenistka už prešla. Cibulkovú taktiež porovnala so zdravotníkmi, ktorí už mesiace nepretržite pracujú a nemôžu si vziať ani dovolenku na to, aby sa zregenerovali v pokoji domova.

Na hviezde sociálnych sietí už bolo v tej chvíli vidno, že by sa najradšej nachádzala kdekoľvek inde. Bola pod argumentačnou paľbou, ktorej sa nedokázala brániť a slová nachádzala len veľmi ťažko.

Zachytila som po očkovaní, že sa budeš snažiť viac upozorňovať na zodpovednosť, na pandemickú situáciu a zabraňovať šíriť hoaxy o pandémii. To, čo som ja zatiaľ od teba ako konzument videla, sú len fotky z Maledív,“ nešetrila ju ďalej komička Salátová, ktorá športovkyni pripomenula aj to, ako chodila po Bratislave bez rúška v čase, keď u nás bola najhoršia situácia.

Cibulková, ktorá viac nebola schopná priamo odpovedať na otázky, následne často hapkala a ospravedlňovala sa, že sa „v tom stratila“ alebo že nezachytila, na čo má odpovedať. Taktiež bolo vidno, že neustále klipká očami, v ktorých sa jej viditeľne leskli slzy. Ak dúfala, že ju v relácii ostatné ženy podržia a pomôžu očistiť jej meno v očiach verejnosti, veľmi jej to nevyšlo.

Epizódu relácie Silná zostava si môžete pozrieť >>>TU<<<! 

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Nová spolupráca s vládou? Cibulková prijala ďalšiu žiadosť Ministerstva zdravotníctva SR!

Zdroj: Plus7dni.pluska.sk, RTVS | Foto: Instagram/domicibulkova, veronikaostrihonova, RTVS