Konkurencia mladého Viktora Vinczeho? Nie len TV Markíza, ale aj RTVS zamestnáva mladého, nanajvýš sympatického moderátora Jakuba Proka. Ten pracoval najprv ako redaktor a teraz sa zhostil relácie Správy a komentáre.

„Ponuka vyskúšať si v RTVS okrem reportážnej práce v teréne aj rolu moderátora v štúdiu ma potešila a navzdory začiatočníckej tréme ma to pred kamerou bavilo. Veľmi sa z tejto novej pracovnej výzvy teším,” zdôveril sa Jakub, ktorý už odmalička vedel, čím sa bude živiť.

„Že sa budem ‚motať‘ okolo vecí verejných, bolo jasné už od detstva pre moju, vtedajší nízky vek trochu netypickú záľubu v sledovaní televíznych politických diskusií. Definitívne rozhodnutie, že sa tým nakoniec budem aj živiť, prišlo pri výbere vysokej školy, keď padla voľba na žurnalistiku,” priznal sa.

„RTVS pravidelne dáva na obrazovke priestor aj novým mladým tváram spravodajstva. Jakub Prok patrí k takýmto nádejným kolegom, ktorí na sebe tvrdo pracujú, a preto sme radi, že prijal ponuku na moderovanie relácie Správy a komentáre. Držíme mu palce,” skonštatoval riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Zdroj/Foto: RTVS