Posledný diel obľúbeného seriálu RTVS Pumpa sa nestretol s príliš pozitívnymi ohlasmi. Fanúšikovia veľmi citlivo vnímali obsah, ktorý narážal na zosnulého generála Lučanského a celkovú “vhodnosť” vtipu a humoru považovali za prekročenie hraníc.

„Nie je to Kuciak ani Palach,“ konštatovala ako herečka Mária Kolíková a práve tento výrok vzbudil azda najvášnivejšie diskusie. Dokonca, v nedeľnej diskusii Na telo to spomenul aj pomerne obľúbený politik Peter Pellegrini. Ten ministerke do očí povedal, že ho to ľudsky veľmi sklamalo a nevie si predstaviť, ako sa museli cítiť generálove deti alebo manželka, keď si to pozreli.

Slovenská televízia reaguje ospravedlnením, v ktorom uvádza, že relácia Pumpa sa, v rámci žánru politickej satiry, vždy venuje aktuálnym udalostiam a témam rezonujúcim v spoločnosti. „Humor je vždy vnímaný subjektívne a uvedomujeme si, že niektorých divákov mohli vyjadrenia na adresu pani ministerky pobúriť. RTVS nechcela v žiadnom prípade dehonestovať osobu ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej ani žiadnych iných osobností spomínaných v relácii,“ vysvetľuje RTVS v ospravedlnení.

Mrzí nás, že spracovanie tejto témy vnímajú niektorí diváci ako urážku jeho pamiatky alebo výsmech tragického úmrtia, čo v žiadnom prípade nebolo naším zámerom. Ospravedlňujeme sa divákom, ktorých sa spracovanie tejto témy v rámci relácie dotklo,” vyjadril sa producent a režisér seriálu Pumpa Peter Begányi.

Celý diel Pumpy s ministerkou Kolíkovou

Foto/Video: YouTube/ RTVS | Zdroj: refresher.sk