Rusko hádam nemusíme nikomu nejako zvlášť predstavovať. V ňom nachádzajúca sa malebná dedinka Ojmjakon učarovala fotografovi Amosovi Chapplemu natoľko, že sa rozhodol podať svedectvo o živote v nej!

Ojmjakon je jednou z najchladnejších dedín v Rusku. Pýši sa len niečo cez 500 obyvateľmi. A niet divu, že ich nie je viac. Za poriadnu zimu sa v tejto dedinke považuje zima až vtedy, keď teplomer ukáže hodnotu -70°. Áno, čítate dobre. Zatiaľ čo my sa drkoceme už v momente, keď teplota klesne pod nulu tamojší občania sa musia popasovať s doslova extrémnymi mrazmi. A čo to všetko obnáša?

Nie je ničím nezvyčajným, že ľuďom na tvárach mrznú predmety ako napríklad okuliare. Batérie do áut taktiež neposlúchajú. Jediný obchod, ktorý sa v dedinke nachádza je dopĺňaní iba raz za čas. Ak máte v pláne opustiť Ojmjakon večer, odporúča sa auto naštartovať už ráno, inak s tým môže byť problém.

Najväčšou kuriozitou však aj naďalej ostáva kopanie hrobov v zimnom období. Niekedy je dokonca potrebné miesto, na ktorom má byť jama vykopaná ohrievať až tri dni dopredu, inak sa ju vôbec nemusí podariť vykopať.

Páčil by sa vám život v Ojmjakone? Alebo stálim favoritom ostáva aj naďalej slnečný Havaj?

Zdroj/Foto: Instagram, facebook, borredpanda