Tomu sa povie krok vedľa! Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair od 1. novembra zavádza novinku, ktorá poriadne rozzúrila všetkých cestujúcich pravidelne využívajúcich služby tejto spoločnosti.

Ryanair patrí medzi veľmi obľúbené letecké spoločnosti. Dôvodom nie je komfort v lietadle, skôr nízke ceny leteniek. Počas výpredajov si ich môžete zakúpiť do európskych metropol za pár eur. V cene letenky bola doteraz možnosť vziať si na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20 cm s hmotnosťou do 10 kg, ktorá sa ukladala do úložného priestoru nad sedadlami, a jednu menšiu s rozmermi 35x20x20 cm, ktorú si uložíte pod sedadlo.

Letecká spoločnosť ale od 1. novembra zavádza novinku práve v množstve prepravovanej batožiny. V cene letenky si po novom budete môcť vziať na palubu len batožinu s rozmermi 40x20x25 cm, ktorú uložíte pod sedadlo. Ak si budete chcieť vziať aj kufor do 10 kg, priplatíte si zaň od 6 do 10 eur – podľa toho, či bude uložený na palube alebo v batožinovom priestore. Dve batožiny si budú môcť na palubu vziať len tí cestujúci, ktorí si zakúpia možnosť Priority.

Prečítajte si tiež: 20 najviac kradnutých áut na Slovensku: Nenachádza sa medzi nimi aj to TVOJE?!

 

Ak už máte zakúpenú letenku po 1. novembri, zmeny sa budú týkať aj vás. Môžete však požiadať o zrušenie letenky, pričom by vám mala byť vrátená plná cena.

Zmena rozvírila veľkú diskusiu, pričom sa viacero ľudí zhodlo na tom, že novým krokom si Ryanair pohnevá svojich pasažierov, v dôsledku čoho o nich príde. Túto leteckú spoločnosť si totiž vyberali práve z dôvodu výhodných podmienok cestovania.

Aký názor na túto novinku máte vy?

Zdroj/Foto: cas.sk, Facebook, Wikipedia