Každým dňom vláda stráca úspešných ministrov, ktorí podávajú demisie na základe podmienok premiéra Igora Matoviča, ktorý je už definitívne na rade. Dnes podal demisiu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a následne svoje odstúpenie oznámil písomne z Bruselu minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Premiérovi Igorovi Matovičovi ju oznámil a s kolegami sa rozlúčil po včerajšom rokovaní Republikovej rady SaS.

„Bolo mi potešením s vami spolupracovať, spoznať vás ako kolegyne a kolegov. Politika prináša aj takéto situácie ako dnes, keď spolu s ďalšími kolegami odchádzame z vlády. Prosím vás, aby ste pri akomkoľvek vnútropolitickom vývoji, urobili maximum pre dodržanie PVV v oblasti zahraničnej a európskej politiky,“ napísal Ivan Korčok členom vlády.

Bez rozlúčky neodišiel ani minister školstva Branislav Gröhling. „Chcel by som sa poďakovať kolegom na rezorte a vláde, učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj rodičom a deťom. Som rád, že som dostal možnosť naštartovať zmeny, ktoré dostanú školstvo do 21. storočia. Mal by som však jednu prosbu, aby vzdelávanie ostalo aj naďalej prioritou nielen pri rozhodnutiach týkajúcich sa zvládania pandémie, ale aj do budúcnosti pri riešeniach, ktoré našu krajinu posunú dopredu,“ uviedol Branislav Gröhling. Ich spoločnú demisiu príjme prezidentka SR Zuzana Čaputová zajtra o 14:00.

Zdroj/Foto: Facebook/stranasas