Široká verejnosť ľudí aj niektorí politici privítali správu o podanej demisii Roberta Kaliňáka, no bude stačiť k upokojeniu politickej kríze, ktorá vypukla po vražde novinára Jána Kuciaka? Niektoré koaličné strany vlády sa búria a žiadajú odchod jedného z najvýznamnejších politikov na Slovensku!

 

Podľa niektorých strán bolo odstúpenie bývalého ministra nedostatočné k politickej očiste Slovenska, reagovala takto najsilnejšia opozičná strana Sloboda a solidarita. Protikorupčné hnutie Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti v čele s predsedom Igorom Matovičom tvrdí, že odstúpil z funkcie človek, ktorý sa nemal nikdy stať ministrom.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) žiada o rezignáciu predsedu vlády Roberta Fica. Most-Híd je jednou z koaličných strán vlády Roberta Fica a bola to práve ona, kto v posledných dňoch tlačil na Kaliňáka a jeho odstúpenie z funkcie, i keď to mal podľa nich urobiť už dávno.

Na rozhodnutie Mostu-Híd čaká aj Slovenská národná strana. Jej šéf Andrej Danko oznámil, že ak sa rozhodne pre odchod z vlády, jeho strana bude chcieť predčasné voľby, ku ktorým sa prikláňa aj samotný prezident SR Andrej Kiska. Šéfredaktor portálu “Aktuality.sk” Peter Bárdy vyhlásil, že odchod Kaliňáka bol len začiatok jarného upratovania.

Zdroj/Foto: facebook, pixabay, youtube