Istý japonský doktor vymyslel jediný cvik, vďaka ktorému sa podarilo schudnúť mnohým ľuďom bez diéty, hladovania či hodín fyzického trápenia. Doktor Fukutsudzi vydal knihu, v ktorej metódu opísal. Predal z nej šesť miliónov výtlačkov!

 

Jediné, čo k tomuto cviku potrebujete, je uterák! Ako na to? Z uteráka urobte rolku, ktorú upevníte páskou či stužkou. Sadnite si na podlahu – povrch musí byť pevný. Rolku z uteráka si dajte za seba, tak, aby bol pod chrbtom na úrovni pupkom, keď si ľahnete. V ľahu rozkročte nohy na úroveň ramien, chodidlá dajte smerom dovnútra, aby sa dotýkali palcami. Vzpažte ruky, dlane otočte smerom dolu a spojte si malíčky.

Možno to znie ľahko, no je obtiažne dotknúť sa naraz malíčkov na rukách a palcov na nohách. Nevzdávajte sa a spočiatku sa snažte dosiahnuť, kam sa dá, prípadne i skráťte dobu cvičenia. Neskôr to už pôjde lepšie. Cvik opakujte trikrát denne päť minút každý deň. Keď docvičíte, nevstávajte prudko. Najskôr sa otočte nabok, posaďte a až tak vstaňte.

V prípade, že máte problémy s chrbticou či kosťami, poraďte sa so svojím lekárom.Ak si chcete zväčšiť hrudník, uterák posuňte pod neho. Ak chcete zvýrazniť pás, tak pod rebrá. Skúste si zmerať obvod pása predtým, ako začnete takto cvičiť a potom po mesiaci. Budete prekvapený! Okrem blahodarného účinku na vašu postavu tento cvik pomôže i vašej chrbtici, upraví sa držanie tela a prestane vás bolieť chrbát.

Zdroj/Foto: baxters.sk, pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.