Určite každý z vás pozná Svedkov Liehovových, ktorí nás svojími videami neraz pobavili, ale kto by si pomyslel, že jedného dňa sa budú považovať za ozajstnú cirkev.

Svedkovia Liehovoví sa dištancujú od označenia za recesistov a aj keď nie sú zatiaľ registrovaní, považujú sa za serióznu cirkev. Zmeniť to môže výsledok sčítania obyvateľstva SR, kde je okrem iného potrebné uviesť, ku akému vierovyznaniu sa hlásite. Okrem tradičných vierovyznaní sa môžete priznať aj ku Svedkom Liehovovým.

„Recesisti hlavne pri otázkach vierovyznania alebo národnosti mali tendenciu vždy uvádzať rôzne na tie časy populárne humorné odpovede. Samozrejme, stretávame sa s hutnou recesiou aj dnes,“ skonštatovala hovorkyňa Sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021 Jasmína Stauder.

Na registráciu už spomínanej cirkvi, ktorá verí v Liehusa Špiritusa a veriaci sa zdravia Vypálen, alebo Liehus Špiritus, je potrebných 50 000 podpisov. Čo si o tomto myslí hlavný predstaviteľ Svedkov Liehovovýh stand up komik Gabo Žifčák? “Cieľom sčítania je zistiť, koľko ľudí sa hlási k tomuto vyznaniu. Na registráciu cirkvi treba 50-tisíc podpisov a my potrebujeme vedieť, či sa oplatí spustiť ich zbieranie,” poznamenal.

To, či kampaň Svedkov Liehových bude úspešná a prejde registráciu zistíme až po vyhodnotení sčítania obyvateľstva.

Zdroj: startitup.sk