Zdravotnej sestre v nemeckom meste Wilhelmshaven sa nešikovne podarilo rozbiť očkovacie dávky vakcíny Pfizer-Biontech. Nič zaujímavé, okrem toho, že stratili niekoľko vakcín najžiadanejšej vakcíny, by na celom nešťastnom incidente nebolo.

Avšak, sestrička to poriadne pokašlala tým, že miesto priznania, jej v hlave skrsol neuveriteľný nápad. So strachom z priznania mala údajne šiestich ľudí zaočkovať soľným roztokom.

Spočiatku to bolo jej tajomstvo, no jej čin jej očividne nedal spávať, a tak sa so svojím prehreškom zverila aspoň kolegyni. Tá ju nepodržala, ale rovno nahlásila úradom. Nepríjemnú situáciu, ktorú spôsobila spomínaná zdravotníčka skomplikovalo to, že neuviedla, ktorým ľuďom podala soľný roztok, a tak sa na prítomnosť protilátok voči ochoreniu Covid-19 musí dať otestovať približne 200 ľudí.

Aj napriek tomu, že ľuďom, ktorým podala soľný roztok namiesto vakcíny, pravdepodobne nič nehrozí, sestru už stíha polícia pre podozrenie z ublíženia na zdraví. Po prepuknutí kauzy, úrady v očkovacom centre zaviedli prísnejší režim kontroly, ktorý by mal zabezpečiť, aby sa podobná situácia neopakovala. Má ísť o takzvaný systém štyroch očí, čo znamená, že pri vakcínach musia byť aspoň dvaja ľudia. Tí by sa mali navzájom kontrolovať.

Zdroj: thelocal.deworldometers.info