Cez víkend potešila skvelá Petra Vlhová všetkých Slovákov, keď v obrovskom slalome Svetového pohára v Jasnej dokázala poraziť Mikaelu Shiffrinovú, ktorá síce po prvom kole viedla, ale nakoniec skončila na treťom mieste. 

Petra Vlhová jazdila na trati pred Shiffrinovou a zlomila jednu bránku tesne pred cieľom. Následne preteky na niekoľko minút prerušili, čo Shiffrinovú nahnevalo. ,,Dnes Petra podala skvelý výkon, dokázala vyhrať. Vždy viem, že súboje s ňou budú náročné. Bola som však mierne nahnevaná, lebo som musela čakať,” vysvetľuje Američanka.

,,Veľmi dlho trvalo, kým opravili bránku po jej jazde. Počula som všetkých oslavovať, že vyhrala. Potom zrazu prerušili preteky, lebo museli opraviť trať a to, čo malo trvať 30 sekúnd, im zabralo asi aj päť minút,” komentuje nahnevane.

„Nepotrebuje toto neprofesionálne správanie sa a pomoc. Nad týmto som nemala kontrolu ani ja, ani ona. Viedla a bolo to ako keby si povedali, že poďme skúsiť, či sa jej nedostaneme do hlavy. Musím sa s tým naučiť lepšie pracovať, deje sa to častejšie, ako si myslíte. Nebolo to profesionálne. Mohla som skončiť tretia aj bez toho a ona mohla vyhrať,” dodala.

Video: YouTube | Zdroj: sport.aktuality.sk