Len nedávno slovenská spoločnosť riešila nepekné urážky poslanca Tarabu na maloletú dcéru prezidentky Čaputovej, zdá sa, že kyberšikana je u nás rozšírená viac, ako by sme si mysleli. 

Sérii ďalších útokov musí tentokrát čeliť obľúbená speváčka Sima Martausová (Magušinová). Redaktori SME sa nechutne zabávali na účet speváčky. Iba preto, že je kresťanka.

Peter Tkačenko a Rado Ondřejíček sa bavili na úkor speváčky svojským spôsobom. ,,Vo vzájomnej konverzácii dospeli až k urážke jej manžela Michala Magušina, ktorý je redaktorom denníka Postoj,“ píše samotný denník. A všetko iba preto, že speváčka je kresťanka. Nazvali ju za to postihnutou a jej tvorbu infantilnou hrôzou.

„Komentátor Peter Tkačenko chce písať na speváčku „hanopis“, Rado Ondřejíček nazýva kresťanov „postihnutými.“ Postoj prináša aj prepis celej diskusie, ktorá sa medzi redaktormi denníka SME objavila na Twitteri redaktora. Čo si o tom myslíte?

RTVS sa rozhodla vyjadriť podporu speváčke a v súvislosti s Medzinárodným dňom tolerancie a témou šikany pre náboženské presvedčenie, odvysielala v utorok večer na koncert Simy pod názvom Mosty Gesharim: Sima Martausová. Na Facebooku sa už ospravedlnila aj šéfredaktorka Balogová.

Foto/Zdroj: Facebook, denník POSTOJ