Hovorí sa, že make-up je dobrý sluha, ale zlý pán. V spolupráci s lifestylovým magazínom Slovakwoman.sk sme oslovili kreatívnu make-up artistku Kristínu Zajacovú, ktorá pomocou niekoľkých ťahov štetcom dokáže z obyčajnej ženy spraviť nádhernú princeznú. Svoje umenie prezentuje najmä na Instagrame a jej prácu si pochvaľujú zákazníčky z celého Slovenska. 

24-ročná rodáčka zo Žiliny vyštudovala marketingovú komunikáciu v Trnave, po škole sa ale rozhodla, že pôjde za svojím snom, za niečím, čo ju napĺńa a čím žije. K líčeniu sa dostala ešte v tínedžerskom veku, vo voľnom čase si svoje zručnosti skúšala predovšetkým na kamarátkach. Ako sama tvrdí, s príchodom Instagramu sa jej obzory neskutočne rozšírili.

,,Make-up komunita je tak obrovská, že snáď neexistuje líčenie, ktoré by predtým nevymyslel niekto iný. Vždy keď ale reprodukujem cudzie líčenie, musím tam pridať niečo vlastné, kúsok seba. Často ale inšpirácia príde úplne “z čista jasna”. Stačí, že vidím zaujímavý klobúk, kvety, či rôzne kreatívne doplnky a hneď sa mi v hlave začne rodiť nápad,“ opisuje naberanie inšpirácie Kristína.

Podľa jej slov sú najnáročnejšie spravidla haloweenske looky, kde treba mať pevnú ruku, kresliť detaily, lepiť kamienky a precízne tieňovať. ,,I keď to nie vždy vyjde podľa mojich predstáv, dávam si maximálne záležať a trvá mi to minimálne 3-4 hodinky, bez fotenia. Príkladom je určite look Oriental Masquerade alebo modrý Playboy.“

Najplyvnejšie instagramové hviezdy sa netaja tým, že žijú najmä z reklamných spoluprác, zaujímalo nás tiež, ako tieto „príspevky“ vníma samotná Kristína. ,,Odjakživa sa snažím mať zdravý odstup a zachovať si vlastný úsudok – nikdy som nič nekupovala preto, lebo to vychválila nejaká influencerka. Vždy keď ma zaujme nejaký make-upový či skincare produkt v prvom rade vyhľadávam recenzie bežných uživateľov, robím si prieskum,“ priznáva otvorene.

,,Čo sa týka pleti, určite si nenechám radiť od nejakej ex reality show hviezdy, ktorá o účinných zložkách a tom, prečo je produkt reálny dobrý nevie nič – je to smiešne a nemá to logiku. Preferujem skôr “mikro-influencerov” ktorí kozmetiku recenzujú nezištne a z vášne, prípadne fundovaných a certifikovaných ľudí, ktorí naozaj vedia, o čom hovoria,“ dodáva na margo recenzovaných produktov.

,,…určite si nenechám radiť od nejakej ex reality show hviezdy…“

Do akej spolupráce by nikdy „nešla“ ?

Doteraz nemala žiadne platené sponzorstvá a preto nemá dôvod ľudí zavádzať. Ak by ale v budúcnosti nejaká prišla, úprimnosťou by nešetrila. ,,Nikdy by som nepropagovala a neospevovala produkt s ktorým by som nebola sama stotožnená a nespĺňal by to, čo sľubuje,“ vysvetľuje.

Instagram je všeobecne plný hejtu, kritiky a nenávisti, make-up artistka tvrdí, že aj keď sa nájdu nejaké neprajné jazyky, ťažkú hlavu si z toho nerobí.

,,Konštruktívnu kritiku, najmä od ľudí, ktorí vedia viac ako ja, si veľmi vážim a som za ňu vďačná, nie som typ, ktorý by sa urážal a som rada, keď sa hovoria veci priamo. Najväčší kritik som asi sama sebe, absolútne nikdy nie som so svojim výtvorom na 100% spokojná a moja hlava ma niekedy naozaj zožiera. Je to síce otravné, ale som rada, že viem samú seba takto aspoň stále “kopať” vpred,“ dodáva na záver.

Viac o Kristíne a jej práci, motivácii či inšpirácii sa dočítate >>>TU<<<

Pozrite si aj niekoľko premien jej spokojných zákazníčok

Ak vás jej práca zaujala, viac fotiek nájdete na jej oficiálnom instagramovom účte >>>TU<<<

Foto: Instagram/kristinazajacova_mua