Rasová diskriminácia je pálčivou témou ako v Európe, tak aj v USA. Tematika rasizmu je tu vnímaná veľmi citlivo a týka sa to aj mediálneho priestoru. Farba pleti sa odzrkadlila aj na ďalšom vývoji svetovo obľúbeného seriálu Simpsonovci!

 

Všetci predstavitelia postáv v seriáli Simpsonovci majú žltú farbu, teda až na jednu výraznú postavu, ktorá seriál vďaka rasovej problematike bude musieť nadobro opustiť. Jedná sa o komickú postavičku menom Apu Nahasapeemapetilon, ktorá bola neoddeliteľnou súčasťou populárnych Simpsonovcov takmer 30 rokov.

Zvrat nastal, keď sa na Apu-a začala valiť kritika. Tvorcom seriálu bolo vyčítané, že Apu predstavuje stereotypy voči Indom a navyše ho dabuje „biely“ herec. Našli sa aj názory, že odstránenie Apuho postavy zo Simpsonovcov, je obrovskou chybou a môže byť spoločnosťou vnímané ako vyhýbanie sa kontroverzným témam. Simpsonovci sú pritom známi najmä svojou priamosťou a krutým humorom.

Tvorca obľúbeného seriálu Groening trval na tom, že Apu v seriáli zostane, hoci ako postava môže pôsobiť rasisticky, nakoniec však tlaku televízie musel ustúpil. Producent Simpsonovcov, Adi Shankar, však oficiálne potvrdil, že Ind Apu končí a zo seriálu tak zmizne. Jeho odchod bude prirodzený, bez veľkej dejovej zápletky.

Postava Apu-a seriál Simpsonovci opustí

apu simpsonovci

 

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Facebook, gettyimages