Ľudia sú od prírody škodoradostné tvory. O tom, že niečia smola je iného šťastie a že o čo neslušnejšia škodoradosť ako taká je, o to väčšie pozitívne emócie môže niekedy priniesť, sa tento víkend presvedčili aj fanúšikovia Formule 1.

Preteky v azerbajdžanskom Baku totiž priniesli nielen výsledky, aké by nikto netipoval ani vo sne, ale taktiež nezabudnuteľné momenty. Či už išlo o defekt pneumatiky lídra pretekov Maxa Verstappena tri kolá pred ich koncom (vďaka ktorému vznikla nižšie priložená fotka, ktorá sa nepochybne zapíše do histórie F1) alebo o hrozivo vyzerajúcu nehodu Lancea Strolla, svetom pilotov rýchlych áut a ich fanúšikov v tých chvíľach otriasali šoky.

Hamilton to stočil „do kukurice“

Toto všetko však napokon zatienil reštart pretekov po Verstappenovej nehode, pri ktorom šlo vedúcim pilotom o všetko. Na pvých troch miestach štartovali Sergio Perez, Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Táto zostava by pravdepodobne skončila aj na pódiu, nebyť chyby, ktorej sa Hamilton dopustil, keď pri štarte prebrzdil a vybočil tak z dráhy. Ašpirant na titul majstra sveta tým zahodil šancu na víťazstvo v pretekoch a skončil medzi poslednými.

Fanúšikovia famózneho Nemca Vettela, ktorý predviedol skutočne úžasnú jazdu, jasali. Hoci skončil „len“ na druhom mieste, pozornosť sa sústredila viac naňho, než na prvého Mexičana Pereza.

Viac neprajníkov ako fanúšikov

A čo Hamilton? Ten sa stal predmetom neuveriteľného množstva vtipov a zábavných obrázkov. Pravdou je, že ak by šlo o iného jazdca, málokto by si tento nešťastný manéver vôbec všimol, no zdá sa, že úradujúci šampión F1 už začína mať viac neprajníkov, než fanúšikov.

Najčastejšie dôvody, pre ktoré ľudia uvádzajú, že nemajú radi Hamiltona, sú nasledovné: Hviezdne maniere (nie je žiadnym tajomstvom, že o čo si Hamilton v Mercedese zažiada, to aj dostane), neustále „hranie sa“ na niečo, čo nie je (reči a činy majstra sveta sú neraz v rozpore), zhadzovanie chýb na tím (o tomto už bez okolkov hovorí aj oficiálne), večné sťažovanie sa, nemiestne vtipy, kontroverzné správanie, egoizmus…

Niet sa preto čo diviť, že Hamiltonov nepodarený manéver v nedeľu potešil doslova milióny ľudí – a najmä tých, ktorí by už na mieste majstra sveta videli niekoho iného. Najväčšie nádeje v tomto smere sú vkladané práve do Holanďana Maxa Verstappena (Red Bull Racing), pre ktorého však, ako už vieme, tieto preteky taktiež nedopadli práve slávne. Nie však jeho vinou.

Hamiltonovu chybu po reštarte si môžete pozrieť >>>TU<<<! (Od 5:08)

Zdroj: Formula 1 | Foto: Instagram/f1, lewishamilton, YouTube/FORMULA 1