Grafy popularity Igora Matoviča sa momentálne veľmi nemajú čím chváliť a grafy úmrtnosti na koronavírus na Slovensku sú, naopak, na nevídaných maximách. Premiér sa preto snaží namiesto malých krôčkov o obrovské skoky, ktoré majú tento nešťastný vývoj konečne zvrátiť. Mnohí ľudia si však o tomto počínaní myslia svoje…

“Toto bude veľký týždeň. Dve rozhodnutia, ktoré Slovensko výrazne zmenia,” tešil sa premiér v pondelok. Dnes už vieme, že jedným z týchto dvoch noviniek je obstaranie neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V, ktorá názorovo rozdelila Slovákov do dvoch táborov. Matovič však tento krok tvrdošijne obhajuje.

“Niektorí ľudia považujú za najväčší problém Slovenska to, že sme si z Marekom dovolili vybaviť pre ľudí na Slovensku 2 000 000 milióny účinných vakcín. Lebo majú vraj zásadnú chybu – sú z Ruska,” vyjadril sa dnes premiér, ktorý ale sám urobil dve zásadné chyby v jedinej vete (v predložke v spojení “z Marekom” a v zdvojení zapísania miliónov).

Premiér Igor Matovič s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím.

Kiežby to však boli jediné chybičky v jeho komunikácii, nad ktorou laici i odborníci neustále krútia hlavami. Ani v tomto statuse si však Igor Matovič neodpustil už tradičné obvinenia: “Mnohým vysokopostaveným ľuďom v politike vyhovuje, aby tu zomieralo čo najviac ľudí a ľudia i ekonomika čo najviac trpeli. Riadia sa heslom – čím horšie na Slovensku, tým lepšie pre ich neúspešné strany, ktoré veľmi chceli vládnuť.” Týmito slovami premiér pravdepodobne narážal predovšetkým na včerajší začiatok kampane strany Progresívne Slovensko, ktorá žiada jeho demisiu.

Status Matovič zakončil uistením, že zdravie a životy ľudí sú na prvom mieste. Mnohých komentujúcich tým však nedojal. Celý status, ako aj niektoré z trefných odpovedí Slovákov naň, si môžete pozrieť priložené v obrázkoch.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Slováci už toho majú po krk: Naložili Matovičovi a žiadajú jeho demisiu!

Matovičov odchod už žiada aj ďalšia politická strana: Otvorene o ich dôvode!

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Igor Matovič, Hamor Hamor, Ladislav Kamenický, Pinterest