Po rokovaní Ústredného krízového štábu je jasné, že školy zostanú zatvorené, pravdepodobne ešte pekne dlho. Premiér Igor Matovič rieši v prvom rade najmä celoplošné testovanie, čakajú nás minimálne ďalšie tri kolá! 

Igor Matovič potvrdil, že po dohode s odborníkmi a so zhodou na Ústrednom krízovom štábe sú naplánované ďalšie 3 kolá celoplošného testovanie. Taktiež priznal, že znova bude “dobrovoľné – nasilu”. Využiť by mali 8 miliónov antigénových testov.

Prvé zo série vianočných testovaní by malo prebehnúť o 2 týždne. „Prvýkrát predpokladám takzvaný skríning – to znamená plošne – aby sme zistili aktuálnu situáciu v jednotlivých okresoch a potom sa zamerať na problematické regióny, mestá a obce,“ popisuje predseda vlády. Zároveň musia vyriešiť situáciu so zhoršeným počasím, nakoľko vonku sa už testovať nedá.

Pre viac info pozrite náš FACEBOOK
>>>TU<<<

Čo sa týka otvárania škol, minister školstva dnes na rannej tlačovej konferencii naznačil, že by veľmi chcel, aby sa žiaci vrátili do lavíc už tento pondelok, 30. novembra. Igor Matovič ale potvrdil, že školy sa otvoria až vtedy, ak bude kĺzavý medián pod hodnotou 750. Údajne má plán, ako by sa mohli otvoriť aj skôr, podrobnosti ale nechcel naznačovať teraz, podrobnejšie ho predstaví verejnosti v stredu.

Zdroj: refresher.sk