Spoločná zodpovednosť – pod týmto heslom sa rovnako ako všetky doterajšie testovania niesol aj prvý skríningový víkend, ktorý bol iný v tom, že na množstvo odberných miest dalo vopred objednať a vyhnúť sa tak radám. Ako sa totiž Igor Matovič vyjadril koncom novembra, „vzhľadom na počasie aké je vonku, len hlúpy človek by predpokladal, že takýmto spôsobom pôjdeme organizovať celoplošné testovanie“. 

Počíta sa, že do utorka večera by sa malo prísť dať otestovať až 2,7 milióna ľudí, z ktorých bude pozitívnych približne 30-tisíc jedincov. Hoci teda skríning stále prebieha, predseda Igor Matovič sa sociálnej sieti už stihol poďakovať všetkým, ktorí sa ho zúčastnili.

Zároveň poprosil všetkých pozitívne testovaných, aby sa ich karanténa neskončila prekročením prahu domu – „aby ste to nevzdávali; aby ste bojovali aj v rámci svojej domácnosti. Jeden nakazený v dome vraj neznamená, že musí koronavírus dostať automaticky aj celá rodina. Ako príklad uviedol seba a vlastnú 10-dňovú karanténu, ktorú strávil v jedinej izbe.

„Vás, ktorí ste dostali rozhodnutie o tom, že ste negatívni, prosím, správajte sa, akoby ste pozitívni boli. Jednoducho, tá choroba je hnusoba a naozaj potvora. Za pár hodín môžete byť pozitívni a nebolo by správne teraz dni a týždne žiť s tým, že vy ste z obliga,“ varoval na záver premiér. Video zakončil slovami „dobre bude“.

Celé poďakovanie si môžete pozrieť v priloženom videu:

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Úrad vlády Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Council of the European Union, Igor Matovič, Mesto Hlohovec