kristian oracko

Rómsky chlapček Kristián Oračko (14) pochádza od Starej Ľubovne a svojim výkonom v šou Česko Slovensko má talent, dojal publikum i porotcov k slzám. Z Kristiána nanajvyš vyžarovala na pódiu neuveriteľná skromnosť a pokora. Jeho talent sa však nezrodil v ľahkých podmienkach. Toto je celý príbeh Kristiánovho trpkého osudu!

 

Kristián Oračko má vďaka nádhernej farbe hlasu našliapnuté na úspešnú kariéru speváka. Mladý Róm sa netají, že po dokončení základnej školy, by chcel ísť študovať na konzervatórium do Košíc, pretože sa hudbe chce venovať profesionálne. Talentovaného mladíka podporovala najmä jeho nebohá matka, ktorá zomrela kvôli infekcii hrubého čreva.

Kristiána smrť milovanej matky zasiahla natoľko, že na určitý čas prestal hrať aj spievať. Vďaka smútku, ktorý mladého chlapca zasiahol nemal silu ďalej rozvíjať svoj talent. To sa ale zmenilo, keď si Kristián Oračko uvedomil, práve matka ho v hudobnej tvorbe podporovala najviac. „Teraz chodievam za ňou pomodliť sa k hrobu, porozprávať aj zahrať, aby videla, čo dokážem,” prezradil Kristián pre cas.sk.

Smrť matky nebola jedinou ranou, s ktorou sa mladý chlapec musel popasovať. Na miestnom cintoríne zapaľuje sviečku aj trom svojim súrodencom. Aktuálne Kristián žije s otcom, ktorý čelí vážnej diagnóze – rakovine. Spolu sa starajú o Kristiánovho brata Marka, ktorý má detskú mozgovú obrnu a je ležiacim pacientom. „Keď mu je smutno, tak mu hrám,“ dodáva mladý umelec.

kristian oracko

Potota šou Česko Slovensko má Talent si na Kristiánovi cenila najmä to, že ťažký životný príbeh spomenul na pódiu len okrajovo. Rany osudu, ktoré by nezvádol len tak hocikto, Kristián zdoláva aj pomocou hudby. „Chcel by som ísť za automechanika, ale mojím snom je stať sa profesionálnym muzikantom,“ zveril sa Kristián so svojim najväčším snom. Talentovanému spevákovi drží prsty v súťaži, ktorá by pre neho mohla byť odrazovým mostíkom v kariére, snáď celé Slovensko.

Kristián Oračko a jeho srdcervúci životný príbeh

Zdroj/Video: cas.sk Foto: reprofoto joj.sk