LSD je syntetická droga, o ktorej sa vraví, že je síce nenávyková, no rovnako, ako môže dať človeku nový pohľad na svet, dokáže ho poľahky aj zničiť. Ľudia ju skúšajú predovšetkým kvôli jej halucinogénnym účinkom. K jej užitiu dokonca istú dobu života nabádal aj zakladateľ Apple Steve Jobs.

Zvedavý bol aj Adam Nemeček, ktorý pod prezývkou Slaytiiina pôsobí najmä ako internetová osobnosť. Preslávila ho tiež účasť na LGBTIQ pochodoch a pieseň s názvom Nedajte sa oj**ať, ktorú naspieval s Norou Mojsejovou. Adam je považovaný za slovenskú Sashu Velour, a tak niet divu, že je v našej stále prevažne konzervatívnej krajine vnímaný dosť kontroverzne.

A aká bola teda jeho skúsenosť s LSD? Jedným slovom – hororová. Droga uňho vraj spustila toxickú psychózu.Mne sa po tom LSD viac mojich strachov a nočných môr naraz zobrazilo a udialo,“ uviedol Adam. „Bad trip“, ktorý počas nej zažil a ktorý opísal vo svojom varovnom videu, tak viedol k dlhodobým problémom. Zbaviť sa ich nedokázal dodnes, hoci s LSD začal experimentovať už ako 16-ročný.

Mne mohol predtým, ako som si dal LSD alebo trávu, povedať kto chcel, čo chcel, mohli ma nejakí ľudia varovať, ale ja som bol taký, že to sa mne nestane,“ priznal sa Slaytiiina k zanovitosti, ktorá často predchádza problémom.

Pravdou zostáva, že nik nevie, či náhodou nemá predispozíciu k psychickým problémom, ktoré môže spustiť práve užitie drogy. Je preto lepšie poučiť sa zo skúseností iných, než potom trpko ľutovať.

VIDEO:

Zdroj: YouTube/Slaytiiina | Foto: Instagram/slaytiiina