Tlačová konferencia premiéra Igora Matoviča informuje o založení Fondu vzájomnej pomoci. Brífing v spoločnosti koaličných partnerov sledujeme online a čakáme na nové informácie! 

„Nevieme, ako dlho budeme čeliť neviditeľnému nepriateľovi, ktorého sme ešte pred pár mesiacmi vôbec nepoznali,“ začína besedu premiér, ktorý tvrdí, že zákonne nedokáže pomôcť každému. Aké je teda riešenie, aby boli dopady krízy čo najmenšie?

Na Úrade vlády sa rozhodli zriadiť Fond vzájomnej pomoci, kde budú riešiť jednotivé prípady. Do fondu by mali prispievať nielen koaličné strany ale aj opozícia. „K tomu ich z tohto miesta vyzývam,“ hovorí Matovič. Zároveň dodáva, že počas celej krízy sa vzdáva svojho premiérskeho platu v plnej výške a bude ho odovzdávať do spomínaného fondu. :O

„Môžem z tohto miesta oznámiť, máme dohodu so všetkými našimi poslancami v klube OľaNo, že do tohto fondu prispievať budú. A keďže sa patrí ísť príkladom, tak z tohto miesta chcem povedať, že sa vzdávam celého môjho premiérskeho platu a budem ho prispievať alebo budem ho odovzdávať do tohto fondu dokedy boj s koronou nevyhráme,“ šokuje Slovákov Matovič.

TLAČOVÁ BESEDA:

Foto: Facebook | Zdroj: TK | Video: YouTube