Dojímavá spoveď ženy – matky, ktorá sa stala priskoro matkou a ostala sama obletela celý svet. Jej príbeh vás zaručene chytí za srdce a dá vám šancu porozmýšľať na chvíľu o sebe…

Slobodná mamička napísala list chlapovi, ktorý ju opustil ako tehotnú:

Tento list je pre muža, ktorý ma opustil ihneď ako sa dozvedel, že som tehotná. Vlastni mi je celkom jedno, či sa k tebe tento list dostane a či si ho prečítaš. Ani nečakaj, že to bude list plný nenávisti, skôr naopak. Týmto listom by som ti rada poďakovala za všetko.

Boli sme spolu dlhé tri roky a vážne som verila tomu, že si pre mňa ten pravý a že náš vzťah je skutočný a vydrží naveky. Pamätám si to ako dnes, keď sme sa spolu prvý krát stretli, mali sme len devätnásť. Každý si asi vie predstaviť, aké bláznivé je toto obdobie. Len samé večierky, vysoká a mnoho prebdených nocí, keď sme sa potulovali vonku a užívali sme si mladosť. A dnes, keď tu tak sedím, ma napadá, že to, že som neotehotnela pri našom styku omnoho skôr je vážne zázrak a keby sa to stalo, omnoho skôr by som zistila, aký skutočne si. Ale beriem to tak, že všetko je tak ako má byť.

Mala som na výber, ale sám vieš, že by som toho nikdy nebola schopná a preto som si dieťa nechala a rozhodla som sa stať matkou. Pamätám si ten večer, bola som v šiestom mesiaci, preklínala ťa a nenávidela za to, čo si mi vyviedol. Nikdy ti neodpustím, že si pri pôrode nestál vedľa mňa a nedržal ma za ruku. Tak veľmi som si priala, aby si tam bol a povedal mi, že všetko zvládnem a že si v tom so mnou. Ty si však vyspával opicu po halloweenskom večierku, tak ako vždy.

Tak veľmi to bolelo, keď si si miesto nás vybral večierky, párty, alkohol a vzťahy na jednu noc. To všetko pre teba znamenalo viac ako my. Vôbec ťa nezaujímalo, že ja som sa toho musela vzdať a pre naše dieťa dospieť a začať sa chovať rozumne. Ani to, že som musela prerušiť školu a prisťahovať sa späť k rodičom, ktorí mi museli s dieťaťom pomôcť, pretože sama by som to nikdy nezvládla. Ale keď som sa pozrela na ten malý uzlíček, moje priority a hodnoty sa v en moment úplne zmenili.

Ja ti však aj cez toto všetko chcem poďakovať za to, že si nás nechal a odišiel si. Obaja teraz vieme, že by to jedného dňa prišla tak i tak a pre mňa, či pre ňu, je omnoho lepšie, že sa tak už stalo. Nedovolil si jej, aby ťa spoznala a tiež si ju ušetril tej bolesti, aby ťa videla odchádzať. Chcela by som ti však poďakovať ešte za niečo…

Ďakujem ti za to, že teraz skutočne viem, čo je dôležité. Že to nie je alkohol a preflámované večierky, ale je to ona. Nič na svete nie je krajšie a dokonalejšie než moja dcérka. Ďakujem každý deň, že môžem v noci radšej vstávať k nej, než kvôli tomu, že mi je z alkoholu zle. Radšej budem nevyspatá kvôli nej, než kvôli bezvýznamným večierkom, keď sme nešli ani spať.

Nakoniec, načo by nám dvom bol niekto ako si ty? Vlastne vôbec k ničomu.

Zdroj/Foto: pixabay, jenzeny.cz