Ani nevieme spočítať, koľko sektorov podnikania utrpelo pandémiou koronavírusu. Rovnako trpia malí podnikatelia, reštauračné služby, hoteliérstvo, taxikári, prevádzkari barov a kaviarní, trpia aj učitelia, kaderníčky a množstvo iných. Prioritou pre ministerku kultúry sú najmä umelci. 

Na jednej strane je to viac ako pochopiteľné. Veď predsa, ministerka kultúry nebude riešiť zavretú automobilku či nefunkčné taxíky. Natália Milanová (OĽaNO) reagovala na výzvu osobností v audiovízii, ktoré sa na ňu obrátili s prosbou o pomoc.

„Výzvu filmárov evidujem. Zabezpečenie núdzovej podpory pre kultúru bude jednou z prvých vecí, ktorými sa budem nielen ja, ale aj moji kolegovia vo vláde zaoberať,“ uviedla v stanovisku nová ministerka.

Osobnosti napísali otvorený list predchádzajúcemu premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) a aktuálnemu premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Vzhľadom na aktuálnu kritickú situáciu sa umelci ocitli bez akéhokoľvek príjmu. Za iniciatívou stojí Wanda A. Hrycová a výzvu podporili aj Milan Lasica, Martin Šulík, Peter Bebjak, Jonáš Karásek, Zuzana Mistríková a ďalší.

Slovákov ale tieto slová poriadne vytočili. Neveria totiž rečiam, že celebritám ide o to, že maskéri, technici a osvetľovači nemajú prácu. Z komentárov pod videom z rozhovoru s Wandou Adamík Hrycovou sa strhla obrovská debata a veľa ľudí je presvedčených, že tieto veci sú len zástierkou reálnych problémov.

Čo si myslíte vy?

Zdroj: YouTube, dennikn.sk | Video: YouTube