podvod banka

Všetci zákazníci slovenských bánk by sa mali v nasledujúcich dňoch mať na pozore! Slovensko sa šíri podvod na majiteľov účtov, ktorý pôsobí tak dôveryhodne, že môžete prísť o všetky svoje peniaze. K vášmu bankovému kontu sa totiž poľahky môžu dostať podvodníci!

 

Klienti Slovenskej sporiteľne mohli v ostatných dňoch obdržať SMS správu od odosielateľa „SLSP“. Táto skratka pritom predstavuje názov najväčšej slovenskej banky. Podvodná SMS vyzýva klienta, aby si aktualizoval údaje na svojom používateľskom účte. Je možné, že podobnú správu môžu obdržať aj klienti iných slovenských bánk.

Po kliknutí na priložený odkaz v SMS správe je klient následne presmerovaný na stránku csobmobileweb.com, pričom táto doména obsahuje skratku konkurencie, teda banky ČSOB. Veľmi ľahko sa môže stať, že zákazník na tento podvod naletí vďaka obsiahnutým známym značkám slovenských bánk.

banka podvod

Pri udaní súkromných údajov k vášmu internet bankingu podvodníkom, tak môžete prísť o všetky vaše financie. Pred podvodom varuje muž, ktorý spornú SMS dostal, ako aj samotná Slovenská sporiteľňa. Tá na sociálnej sieti vyzýva klientov, aby boli obozretní a ak náhodou postupovali podľa pokynov podvodníkov, urýchlene kontaktovali klientské centrum banky.

slovenska sporitelna

Zdroj: Facebook Foto: Facebook