zubar

Mnohí slovenskí zubári si zo svoho povolania urobili natoľko výnosný biznis, že ľudia sa boja, že po ich návšteve nebudú jesť nie len odporúčané dve hodinky, ale dlhé mesiace. Hotovou tragikomédiou by ale bolo, keby vás skasíroval “zubár”, ktorý na prevádzkovanie svojej profesie nemá ani povolenie a dokonca ani vzdelanie. Aj takýto podfukár totiž ordinuje v našich končinách!

 

Kontrolóri zistili, že zubný technik, ktorý ordinuje v obci Veselé v okrese Piešťany, poskytuje služby zubára, aj napriek tomu že Trnavský samosprávny kraj mu nevydal povolenie a nemá ani príslušné vzdelanie. Tento podvodný “zubár” má ale ordináciu vybavenú natoľko, že by vám ani nenapadlo, že svoje zdravie zverujete do rúk špekulantovi.

TTSK sa rozhodol podať voči falošnému zubárovi aj trestné oznámenie. Zároveň kontloróri vyzývajú občanov, aby nenavštevovali pochybné zariadenia, ktoré nemajú na svoju činnosť potrebné povolenia. Otázne je nakoľko sa ľudia pred usadením do zubárskeho kresla zaujímajú o lekárovu kvalifikáciu a povolenia na výkon povolania.

zubar

Súkromné ambulancie musia mať na viditeľnom mieste k nahliadnutiu svoje obchodné meno, meno a priezvisko lekára, odborné zameranie a ordinačné hodiny, ktoré im schválil príslušný kraj. Ambulancie by mali mať zverejnený aj cenník úkonov, ktoré poskytujú. Svojho lekára si môžu pacienti preklepnúť aj na stránke www.e-vuc.sk.

Zdroj: cas.sk Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.