Kým v niektorých krajinách sa už vo veľkom očkuje, a tak vlády postupne plánujú veľké uvoľnenia opatrení, u nás je s vakcínami stále veľký problém a opatrenia sa sprísňujú – niektorí ľudia sa budú musieť častejšie testovať, von budeme môcť vychádzať menej a do obchodov vstúpime už iba s respirátorom.

Toto všetko nie je možné nevidieť čierno, najmä v kontexte s niektorými vážnymi prešľapmi vlády alebo dovolenkami niektorých promimentov, napríklad prednostne zaočkovanej Cibulkovej či poslankyne Tabak, ktorá sa dostala do parlamentu v Matovičovej OĽaNO.

Keď preto v noci z nedele na pondelok Igor Matovič zavesil na Facebook nadšený status o tom, že tento týždeň padnú dve rozhodnutia, ktoré zmenia Slovensko, komentujúci mu nič nedarovali. Napriek tomu, že premiér množstvo svojich odporcov na sociálnej sieti zablokoval, mnohé odpovede vyjadrovali sklamanie a žiadali demisiu Matoviča, Krajčího alebo rovno celej vlády.

“Končíte? Tak to áno, to pomôže,” napísal istý Slovák a ďalší ho doplnili: “Už jedno veľké rozhodnutie bolo a zmenilo Slovensko – 6.000 mŕtvych a umierajú ľudia. Tvoje úžasné celoplošné testovanie!”

“Kto ďalší z koalície sa na to vykašle a odíde na dovolenku?,” spýtala sa ďalšia komentujúca narážajúca na Romanu Tabak, ktorej meno taktiež znelo v komentároch často. “Nepíšte tu tieto statusy, ale uvažujte skôr, ako vysvetlíte prípad pani Tabak na zajtrajšej tlačovke – súčasne ako budete dávať do platnosti zákaz vychádzania po 20:00,” odporučil premiérovi naštvaný Slovák.

Hoci teda Igor Matovič zatiaľ ani nenaznačil, o aké “veľké rozhodnutia” by malo tento týždeň ísť, mnohí už vyjadrili obavy z toho, aké následky za ne Slovensko ponesie. Popularita strany OĽaNO je podľa prieskumov v súčasnosti na desiatich percentách a to sa výrazne odráža aj na dôvere ľudí, ktorí by už najradšej v parlamente videli celkom inú vládnu zostavu.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Hamor Hamor, Igor Matovič, Ladislav Kamenický