aplikacia

To, že na Slovensku máme mnoho šikovných talentov, potvrdili aj vývojári nasledujúcej aplikácie. Keď si ju totiž stiahneš do telefónu okamžite zistíš či ti volá otravný telemerketingový prieskumík, predajca bambusových ponožiek, alebo má tvoj kamoš len nové číslo. A to najlepšie? Táto aplikácia je úplne zadarmo!

 

Nová appka príde vhod všetkým, ktorí neznášajú, keď ich otravujú neznáme čísla. Novinku môžu využiť zákazníci siete Orange. „Raz a navždy zastavte spamové hovory a telemarketing a jednoducho blokujte nežiaduce hovory,“ týmito slovami opisuje svoj nový produkt známy slovenský operátor.

Aplikáciu môžu využívať aj zákazníci iných operátorov, no len Orange poskytuje informáciu o tom, že ti volá prémiové číslo. To znamená že po zdvihnutí hovoru sa ti naúčtuje vyššia, ako obvyklá sadzba za hovor.

aplikacia orange

Aplikáciu si môžeš stiahnuť zadarmo, háčik je akurát v tom, že na jej aktiváciu potrebuješ mať v smartfóne nainštalovaný systému Android OS 6.0.x, alebo vyššiu verziu. Majitelia jabĺčkových telefónov si budú musieť na takúto vymoženosť zrejme počkať. Ak ťa možnosť blokovať neznáme otravné hovory zaujala, appku si môžeš stiahnuť –TU–.

Zdroj: dobrenoviny.sk, zive.sk Foto: orange, pixabay