Odchod do dôchodku je téma, ktorá posledné mesiace rezonuje celým Slovenskom. Slováci sú nespokojní, že vek odchodu do dôchodku sa neustále predlžuje. Olej do ohňa priliali aj politici Richard Sulík s bývalým premiérom Robertom Ficom, ktorí pred týždňom diskutovali v relácii O 5 minút 12 práve o tejto problematike!

 

“My si však uvedomujeme, že keby sme tento automat nechali pracovať ďalej, tak už dnešní tridsiatnici, štyridsiatnici by išli do dôchodku vo veku 68, 69 rokov, a to sa nám zdá byť absolútne nespravodlivé. Preto prichádzame s názorom, že ak sa majú robiť zásadné zásahy do dôchodkového zabezpečenia, musí byť na to širšia dohoda,” uviedol Fico a dodal, že momentálne navrhujú vek odchodu na dôchodok približne v 64. roku života, pričom by chcel, aby boli ženy viac zvýhodňované.

Toto tvrdenie sa ale nepáčilo predsedovi strany SaS, ktorý sa do Fica ihneď pustil. “Fico hovorí, že nechce, aby ľudia umierali pri sústruhu, tak uvedomme si, muži, ktorí zomreli minulý rok, boli v priemere na dôchodku vyše 17 rokov a ženy vyše 26 rokov. Teraz neviem, pán Fico, že aký máte plán, zvýšiť to na 30 rokov? Samotný dôchodkový vek nie je najväčší problém našej spoločnosti. Nie je to ani veľký problém, keď muži sú dnes na dôchodku 19 rokov a ženy 26. Tak nehovorte teraz prosím pekne, že idú umierať pri sústruhu,” rozohnil sa Sulík.

Slová politika Sulíka sa stali tŕňom v oku viacerých Slovákov. Jeden z nich, Marek Kuruc z Nitry, neostal ticho a vyzval Sulíka ku vzájomnej konfrontácii. „Ako môže niekto takéto slovo vypustiť z úst? Ak sa zamyslíme nad tým, tak dnes 55 a 60 roční majú problém zamestnať sa, majú zdravotné problémy, zrak už tak neslúži a sú zničení a nepodávajú taký výkon, ako vyžaduje zamestnávateľ. Nebudeme si klamať, kto ich zamestná?“

Prečítajte si tiež:

Slováci, toto vás nepoteší: Podrobný prehľad dôchodkového veku, podľa roku vášho narodenia!

Obyvateľ Nitry vyzval politika Sulíka, aby sa osobne stretli. „Osobne sa stretneme či v parlamente alebo v Nitre a osobne vám vybavím postaviť sa za sústruh a uvidíme ako ste sa vyjadril, či neumriete a v hocijakej profesii či za pásom alebo na stavbe tlačiť táčky a zistíte realitu a prestanete tárať hlúposti. Občania SR nesedia na zadku ako vy, ale doslova drú, podaktorí politici ledva obsedia na stoličke a niekto ako vy ide rozprávať o pracujúcich občanov SR,“ rozhorčoval sa nespokojný Marek.

Celý Marekov príspevok si môžete prečítať TU:

Predseda strany SaS Richard Sulík síce pozvanie na osobné stretnutie odignoroval, ale na svojej facebookovej stránke uverejnil status, ktorý venoval práve nespokojnému Marekovi, ktorý sa zastal všetkých Slovákov.

„Vždy hovorím veci na rovinu. Aj keď sa nepáčia všetkým. No ekonomické súvislosti nezmeníte. V Grécku si mysleli, že môžu ekonomickú realitu ignorovať a tak aj dopadli – stratené desaťročie. Takže radšej si nechám od vás vyčítať, že som necitlivý, ako dostať krajinu, v ktorej žijem a ktorú milujem do takých problémov. Preto som nehlasoval za peniaze pre Grécko, preto hovorím, že aj v EÚ musí byť Slovensko na prvom mieste a preto upozorňujem na to, že na zastropovanie dôchodkového veku doplatia ľudia tým, že budú mať nízke dôchodky,“ znela odpoveď politika na problematiku dôchodkov.

Celý príspevok Richarda Sulíka si môžete prečítať TU:

Čo si o tejto virtuálnej výmene názorov myslíte vy? Na koho stranu sa prikláňate viac? Neváhajte vyjadriť svoj názor v komentároch.

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook