Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú začiatkom septembra tri dôležité kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá sveta 2022, a to proti Slovinsku, Chorvátsku a Cypru. V nominácii je podľa očakávaní aj Martin Valjent, avšak napriek dlhodobo kvalitným výkonom zvyčajne sedáva len na reprezentačnej lavičke.

Odhcovanec dubnického futbalu, kde hrával za A-tím už ako 16-ročný má bohaté skúsenosti s talianskym i španielskym futbalom, v Španielsku pritom ako hráč Mallorky patril k pilierom defenzívy vo všetkých troch predošlých sezónach.

V aktuálnom ročníku sa pritom jeho klubu darí aj v špičkovej španielskej La Lige, kde má Mallorca po troch kolách 2 výhry a 1 remízu, vďaka čomu je síce „až“ šiesta, no má totožný počet bodov ako líder Real Madrid. Valjent pritom nevynechal ani jedinú minútu a aj vďaka jeho skvelým výkonom má Mallorca nielen 7 bodov, ale navyše inkasovala len jeden jediný gól. Bude to konečne impulzom pre jeho nasadenie po boku Milana Škriniara?

Väčšina fanúšikov je za, avšak rozhodujúce slovo má, pochopiteľne, realizačný tím na čele s trénerom Štefanom Tarkovičom. Pridá teda Martin k predošlým (len) deviatim štartom za SR ďalšie?

Foto: Twitter